Generální tajemník

Generální tajemník , hlavní správní úředník OSN. Viz sekretariát.

Tabulka obsahuje historický seznam generálních tajemníků OSN.

Generální tajemníci OSN
názevzemě původudoba služby
* Úřadující generální tajemník od 3. listopadu 1961.
Trygve LieTrygve LieNorsko1. února 1946 - 10. dubna 1953
Dag Hammarskjöld, 1954.Dag HammarskjöldŠvédsko10. dubna 1953 - září. 18, 1961
U Thant, 1965U Thant *Myanmar (Barma)30. listopadu 1962 - prosinec. 31, 1971
Waldheim, 1971Kurt WaldheimRakousko1. ledna 1972 – Dec. 31, 1981
Javier Pérez de CuéllarJavier Pérez de CuellarPeru1. ledna 1982 – Dec. 31, 1991
Boutros Boutros-Ghali, 1996.Boutros Boutros-GhaliEgypt1. ledna 1992 – Dec. 31, 1996
Kofi AnnanKofi AnnanGhana1. ledna 1997 – Dec. 31, 2006
Ban Ki-MoonBan Ki-MoonJižní Korea1. ledna 2007 – Dec. 31, 2016
Guterres, AntónioAntónio GuterresPortugalsko1. ledna 2017–
Tento článek byl naposledy revidován a aktualizován Amy Tikkanen, manažer oprav.