Seznam ředitelů Ústřední zpravodajské služby

Ústřední zpravodajská agentura (CIA), formálně založená v roce 1947, je hlavní zahraniční zpravodajskou a kontrarozvědnou agenturou americké vlády. V čele CIA stojí ředitel a zástupce ředitele, z nichž pouze jeden může být vojenským důstojníkem. Ředitel centrální zpravodajské služby (DCI) slouží jako hlavní zpravodajský zpravodaj prezidenta Spojených států. Toto je chronologicky uspořádaný seznam ředitelů, od nejstarších po nejnovější.

  • Zadní admirál Sidney W. Souers, americká námořní rezerva (23. ledna 1946 - 10. června 1946)
  • Lieut. Gen. Hoyt S. Vandenberg, americká armáda (10. června 1946 - 1. května 1947)
  • Zadní admirál Roscoe H. Hillenkoetter, americké námořnictvo (1. května 1947 - 7. října 1950)
  • Gen. Walter Bedell Smith, americká armáda (7. října 1950 - 9. února 1953)
  • Allen W. Dulles (26. února 1953 - 29. listopadu 1961)
  • John A. McCone (29. listopadu 1961 - 28. dubna 1965)
  • Vice admirál William F. Raborn, Jr., americké námořnictvo (28. dubna 1965 - 30. června 1966)
  • Richard M. Helms (30. června 1966 - 2. února 1973)
  • James R. Schlesinger (2. února 1973 - 2. července 1973)
  • William E. Colby (4. září 1973 - 30. ledna 1976)
  • George HW Bush (30. ledna 1976 - 20. ledna 1977)
  • Adm. Stansfield Turner, americké námořnictvo (9. března 1977 - 20. ledna 1981)
  • William J. Casey (28. ledna 1981 - 29. ledna 1987)
  • William H. Webster (26. května 1987 - 31. srpna 1991)
  • Robert M. Gates (6. listopadu 1991 - 20. ledna 1993)
  • R. James Woolsey (5. února 1993 - 10. ledna 1995)
  • John M. Deutch (10. května 1995 - 15. prosince 1996)
  • George J. Tenet (11. července 1997 - 11. července 2004)
  • Porter J. Goss (24. září 2004 - 26. května 2006)
  • Gen. Michael V. Hayden, americké letectvo (30. května 2006 - 13. února 2009)
  • Leon E. Panetta (13. února 2009 - 30. června 2011)
  • Gen. David Petraeus, americká armáda (6. září 2011 - 9. listopadu 2012)
  • John Brennan (8. března 2013 - 20. ledna 2017)
  • Mike Pompeo (23. ledna 2017 - 26. dubna 2018)
  • Gina Haspel (21. května 2018–)
Tento článek byl naposledy revidován a aktualizován Amy Tikkanen, manažer oprav.