Pulitzerova cena

Pulitzerova cena , kterákoli z řady výročních cen udělovaných Kolumbijskou univerzitou v New Yorku, za vynikající veřejné služby a úspěchy v americké žurnalistice, dopisech a hudbě. Společnosti jsou také udělovány. Ceny, původně obdarované dárkem 500 000 USD od novinového magnáta Josepha Pulitzera, jsou vysoce ceněny a byly udělovány každý květen od roku 1917. Ceny uděluje Columbia University na doporučení rady Pulitzerových cen složené ze soudců jmenovaných univerzita. Ceny se v průběhu let lišily co do počtu a kategorie, ale v současné době je to číslo 14 cen v oblasti žurnalistiky, 6 cen v dopisech a 1 cena v hudbě.

Sir Winston Churchill, tisk reprodukovaný z původní olejomalby Sira Oswalda Birleyho, vydáno 1906. Kvíz Literární ceny Kvíz Které z těchto cen uděluje Columbia University za vynikající veřejné služby a úspěchy v americké žurnalistice, dopisech a hudbě?

Vítězové Pulitzerovy ceny za biografii nebo autobiografii

Výherci Pulitzerovy ceny za biografii nebo autobiografii jsou uvedeny v tabulce.

Pulitzerova cena - životopis nebo autobiografie
roktitulautor
* Ocenění posmrtně.
** Freeman zemřel v roce 1953 po dokončení vol. 1–6; Carroll a Ashworth pokračovali ve své práci s vol. 7.
1917Julia Ward HoweLaura Elizabeth Howe Richardsová a Maude Howe Elliott; za asistence Florence Howe Hall
1918Benjamin Franklin, Sebevražda: Biografická a kritická studie založená hlavně na jeho vlastních spisechWilliam Cabell Bruce
1919Vzdělání Henryho Adamse *Henry Adams
1920Život Johna Marshalla, 4 díl.Albert J. Beveridge
1921Američanství Edwarda Boka: Autobiografie nizozemského chlapce padesát let potéEdward Bok
1922Dcera středního okrajeHamlin Garland
1923Život a dopisy Waltera H.Burton J. Hendrick
1924Od přistěhovalce k vynálezciMichael Idvorsky Pupin
1925Barrett Wendell a jeho dopisyMA De Wolfe Howe
1926Život sira Williama Oslera, 2 díl.Harvey Cushing
1927Whitman: Interpretace v příběhuEmory Hollowayová
1928Americký orchestr a Theodore ThomasCharles Edward Russell
1929Výcvik Američana: Starší život a dopisy Waltera H. Page, 1855–1913Burton J. Hendrick
1930Raven: Biografie Sam HoustonaMarkýz James
1931Charles W. Eliot: Prezident Harvardské univerzity, 1869–1909, 2. díl.Henry James
1932Theodore Roosevelt: BiografieHenry F. Pringle
1933Grover Cleveland: Studium v ​​odvazeAllan Nevins
1934John Hay: Od poezie k politiceTyler Dennett
1935RE Lee: A Biography, 4 sv.Douglas S. Freeman
1936Myšlenka a charakter Williama Jamese, jak bylo odhaleno v nepublikované korespondenci a poznámkách, spolu s jeho publikovanými spisy, 2 díl.Ralph Barton Perry
1937Hamilton Fish: Vnitřní historie správy grantůAllan Nevins
1938Andrew Jackson, 2 díl.Markýz James
Pedlarův pokrok: Život Bronsona AlcottaOdell Shepard
1939Benjamin FranklinCarl Van Doren
1940Woodrow Wilson, Life and Letters: War Leader, sv. 7; Woodrow Wilson, Life and Letters: příměří, sv. 8Ray Stannard Baker
1941Jonathan Edwards, 1703–1758: BiografieOla Elizabeth Winslowová
1942Křižák v Crinoline: Život Harriet Beecher StoweForrest Wilson
1943Admirál oceánu: Život Kryštofa Kolumba, 2 díl.Samuel Eliot Morison
1944Americký Leonardo: Život Samuela FB MorseCarleton Mabee
1945George Bancroft: Brahmin RebelRussell Blaine Nye
1946Syn divočiny: Život Johna MuiraLinnie Marsh Wolfe
1947Autobiografie Williama Allena WhiteaWilliam Allen White
1948Zapomenutý první občan: John BigelowMargaret Clappová
1949Roosevelt a Hopkins: Intimní historieRobert E. Sherwood
1950John Quincy Adams a základy americké zahraniční politikySamuel Flagg Bemis
1951John C. Calhoun: Americký portrétMargaret Louise Coitová
1952Charles Evans Hughes, 2 díl.Merlo J. Pusey
1953Edmund Pendleton, 1721–1803: A Biography, 2 sv.David J. Mays
1954Duch sv. LudvíkaCharles A. Lindbergh
1955Příběh TaftWilliam S. White
1956Benjamin Henry LatrobeTalbot Faulkner Hamlin
1957Profily v odvazeJohn F. Kennedy
1958George Washington, 7 díl. **Douglas Southall Freeman, John Alexander Carroll a Mary Wells Ashworth
1959Woodrow Wilson: American Prophet, sv. 1Arthur Walworth
1960John Paul Jones: Životopis námořníkaSamuel Eliot Morison
1961Charles Sumner a příchod občanské válkyDavid Herbert Donald
1962žádné ocenění
1963Henry James: Dobytí Londýna, 1870–1883, sv. 2; Henry James: The Middle Years, 1882–1895, sv. 3Leon Edel
1964John KeatsWalter Jackson Bate
1965Henry Adams, 3 díl.Ernest Samuels
1966Tisíc dní: John F. Kennedy v Bílém doměArthur M. Schlesinger, Jr.
1967Pan Clemens a Mark TwainJustin Kaplan
1968Vzpomínky: 1925–1950George F. Kennan
1969Muž z New Yorku: John Quinn a jeho přáteléBenjamin Lawrence Reid
1970Huey LongT. Harry Williams
1971Robert Frost: Roky triumfu, 1915–1938Lawrance Thompson
1972Eleanor a Franklin: Příběh jejich vztahu, založený na soukromých dokumentech Eleanor RooseveltJoseph P. Lash
1973Luce a jeho říšeWA Swanberg
1974O'Neill, syn a umělecLouis Sheaffer
1975The Power Broker: Robert Moses a pád New YorkuRobert A. Caro
1976Edith Wharton: BiografieRWB Lewis
1977Princ naší poruchy: Život TE LawrenceJohn E. Mack
1978Samuel JohnsonWalter Jackson Bate
1979Dny smutku a bolesti: Leo Baeck a berlínští ŽidéLeonard Baker
1980Vzestup Theodora RooseveltaEdmund Morris
1981Peter Veliký: Jeho život a světRobert K. Massie
1982Grant: BiografieWilliam McFeely
1983VyrůstáníRussell Baker
1984Booker T. Washington: Čaroděj z Tuskegee, 1901–1915Louis R. Harlan
1985Život a časy bavlněné hmotyKenneth Silverman
1986Louise Bogan: PortrétElizabeth Frank
1987Na kříži: Martin Luther King, Jr., a Jižní křesťanská konference vedeníDavid J. Garrow
1988Podívejte se domů: Život Thomase WolfaDavid Herbert Donald
1989Oscar Wilde *Richard Ellmann
1990Machiavelli v pekleSebastian de Grazia
1991Jackson Pollock: Americká ságaSteven Naifeh a Gregory White Smith
1992Štěstí syn: Léčení vietnamského veterinářeLewis B. Puller, Jr.
1993TrumanDavid McCullough
1994WEB Du Bois: Biography of Race, 1868–1919David Levering Lewis
1995Harriet Beecher Stowe: ŽivotJoan D. Hedrick
1996Bůh: BiografieJack Miles
1997Angela's Ashes: MemoirFrank McCourt
1998Osobní historieKatharine Grahamová
1999LindberghA. Scott Berg
2000Véra (paní Vladimir Nabokov)Stacy Schiff
2001WEB Du Bois: Boj za rovnost a americké století, 1919–1963David Levering Lewis
2002John AdamsDavid McCullough
2003The Years of Lyndon Johnson: Mistr Senátu, sv. 3Robert A. Caro
2004Chruščov: Muž a jeho éraWilliam Taubman
2005De Kooning: Americký mistrMark Stevens a Annalyn Swan
2006American Prometheus: Triumf a tragédie J. Roberta OppenheimeraKai Bird a Martin J. Sherwin
2007Nejslavnější muž v Americe: Biografie Henryho Warda BeecheraDebby Applegate
2008Edenovy vyvrženci: Příběh Louisy může Alcott a jejího otceJohn Matteson
2009Americký lev: Andrew Jackson v Bílém doměJon Meacham
2010První Tycoon: Epický život Cornelius VanderbiltTJ Stiles
2011Washington: ŽivotRon Chernow
2012George F. Kennan: Americký životJohn Lewis Gaddis
2013The Black Count: Sláva, revoluce, zrada a skutečný počet Monte CristoTom Reiss
2014Margaret Fullerová: Nový americký životMegan Marshall
2015Papež a Mussolini: Tajná historie Pia XI a vzestup fašismu v EvropěDavid I. Kertzer
2016Barbarské dny: Život surfováníWilliam Finnegan
2017Návrat: Otcové, synové a země mezi nimiHisham Matar
2018Prairie Fires: Americké sny Laury Ingalls WilderovéCaroline Fraserová
2019Nová černoch: Život Alaina LockehoJeffrey C. Stewart
2020Sontag: Její život a práceBenjamin Moser

Vítězové Pulitzerovy ceny za drama

Vítězové dramatické ceny Pulitzerovy ceny jsou uvedeny v tabulce.

Pulitzerova cena - drama
roktitulautor
* Ocenění posmrtně.
1917žádné ocenění
1918Proč si vzít?Jesse Lynch Williams
1919žádné ocenění
1920Za horizontemEugene O'Neill
1921Slečno Lulu BettováZona Gale
1922Anna ChristieEugene O'Neill
1923ZamrzlýOwen Davis
1924Hell-Bent fer HeavenHatcher Hughes
1925Věděli, co chtěliSidney Howard
1926Craigova ženaGeorge Kelly
1927V Abrahamově bosomuPaul Green
1928Podivné InterludeEugene O'Neill
1929Pouliční scénaElmer L. Rice
1930Zelené pastvinyMarc Connelly
1931Alisonův důmSusan Glaspell
1932Na tebe zpívámGeorge S. Kaufman (spisovatel), Morrie Ryskind (spisovatel) a Ira Gershwin (textář)
1933Oba vaše domyMaxwell Anderson
1934Muži v bílémSidney Kingsley
1935Stará služkaZoe Akins
1936Idiot's DelightRobert E. Sherwood
1937Nemůžete si to vzít s sebouMoss Hart a George S. Kaufman
1938Naše městoThornton Wilder
1939Abe Lincoln v IllinoisRobert E. Sherwood
1940Čas vašeho životaWilliam Saroyan
1941Nebude žádná nocRobert E. Sherwood
1942žádné ocenění
1943Kůže našich zubůThornton Wilder
1944žádné ocenění
1945HarveyMary Chaseová
1946Stát UnieRussel Crouse a Howard Lindsay
1947žádné ocenění
1948Touha po tramvajiTennessee Williams
1949Smrt prodavačeArthur Miller
1950Jižní PacifikRichard Rodgers (skladatel), Oscar Hammerstein II (textář / spisovatel) a Joshua Logan (spisovatel)
1951žádné ocenění
1952ShrikeJoseph Kramm
1953PiknikWilliam Inge
1954Čajovna měsíce MěsíceJohn Patrick
1955Kočka na horké plechové střešeTennessee Williams
1956Deník Anny FrankovéAlbert Hackett a Frances Goodrich
1957Dlouhá denní cesta do noci *Eugene O'Neill
1958Podívejte se domů, AngelKetti Frings
1959JBArchibald MacLeish
1960Fiorello!Jerome Weidman (spisovatel), George Abbott (spisovatel), Jerry Bock (skladatel) a Sheldon Harnick (textář)
1961Celá cesta domůTad Mosel
1962Jak uspět v podnikání bez opravdového pokusuFrank Loesser (skladatel / textář) a Abe Burrows (spisovatel)
1963žádné ocenění
1964žádné ocenění
1965Předmětem byly růžeFrank D. Gilroy
1966žádné ocenění
1967Jemný zůstatekEdward Albee
1968žádné ocenění
1969Velká bílá nadějeHoward Sackler
1970Žádné místo, kde by se někdo mohl státCharles Gordone
1971Vliv gama paprsků na měsíčky měsíce v měsíciPaul Zindel
1972žádné ocenění
1973Tato mistrovská sezónaJason Miller
1974žádné ocenění
1975Přímořská krajinaEdward Albee
1976Linka sboruMichael Bennett (choreograf / režisér), James Kirkwood (spisovatel), Nicholas Dante (spisovatel), Marvin Hamlisch (skladatel) a Edward Kleban (textář)
1977Stínová krabičkaMichael Cristofer
1978The Gin GameDonald L. Coburn
1979Pohřbené dítěSam Shepard
1980Talley's FollyLanford Wilson
1981Zločiny srdceBeth Henley
1982Hra vojákaCharles Fuller
1983"V noci, matko."Marsha Norman
1984Glengarry Glen RossDavid Mamet
1985Neděle v parku s GeorgemStephen Sondheim (skladatel / textář) a James Lapine (spisovatel)
1986žádné ocenění
1987PlotyAugust Wilson
1988Řízení slečny DaisyAlfred Uhry
1989Kroniky HeidiWendy Wasserstein
1990Lekce klavíruAugust Wilson
1991Ztraceni v YonkersNeil Simon
1992Kentuckyův cyklusRobert Schenkkan
1993Andělé v Americe: přístupy tisíciletíTony Kushner
1994Tři vysoké ženyEdward Albee
1995Mladý muž z AtlantyHorton Foote
1996Pronajmout si*Jonathan Larson
1997žádné ocenění
1998Jak jsem se naučil říditPaula Vogel
1999VtipMargaret Edsonová
2000Večeře s přáteliDonald Margulies
2001DůkazDavid Auburn
2002Topdog / UnderdogParky Suzan-Lori
2003Anna v tropechNilo Cruz
2004Jsem moje vlastní ženaDoug Wright
2005Pochybnost: PodobenstvíJohn Patrick Shanley
2006žádné ocenění
2007Králičí noraDavid Lindsay-Abaire
2008Srpen: Osage CountyTracy Letts
2009ZničenoLynn Nottage
2010Vedle položky NormálníTom Kitt (skladatel) a Brian Yorkey (spisovatel / textař)
2011Clybourne ParkBruce Norris
2012Voda u lžíceQuiara Alegría Hudes
2013ZnuděnýAyad Akhtar
2014Rychlý pohybAnnie Bakerová
2015Mezi Riverside a CrazyStephen Adly Guirgis
2016HamiltonLin-Manuel Miranda
2017Potit seLynn Nottage
2018Životní nákladyMartyna Majok
2019FairviewJackie Sibblies Drury
2020Podivná smyčkaMichael R. Jackson

Vítězové Pulitzerovy ceny za fikci

Výherci Pulitzerovy ceny za beletrii jsou uvedeny v tabulce.

Pulitzerova cena - Beletrie *
roktitulautor
* Před rokem 1948 byla kategorie spíše „nová“ než fikce.
** Práce publikována a cena udělena posmrtně.
1917žádné ocenění
1918Jeho rodinaErnest Poole
1919Velkolepí AmbersonovéBooth Tarkington
1920žádné ocenění
1921Věk nevinnostiEdith Whartonová
1922Alice AdamsováBooth Tarkington
1923Jeden z našichWilla Catherová
1924Schopný McLaughlinsMargaret Wilsonová
1925Tak velkéEdna Ferberová
1926ArrowsmithSinclair Lewis (odmítnuto)
1927Brzy podzim: Příběh dámyLouis Bromfield
1928Most San Luis ReyThornton Wilder
1929Scarlet sestra MaryJulia Peterkin
1930Laughing BoyOliver La Farge
1931Roky milostiMargaret Ayer Barnes
1932Dobrá ZeměPearl S. Buck
1933ObchodTS Stribling
1934Jehněčí v Jeho BosomuCaroline Millerová
1935Nyní v listopaduJosephine Winslow Johnson
1936Zlato v rohuHL Davis
1937Pryč s větremMargaret Mitchell
1938Pozdní George Apley: Román ve formě pamětiJP Marquand
1939The YearlingMarjorie Kinnan Rawlings
1940Hrozny hněvuJohn Steinbeck
1941žádné ocenění
1942V tomto našem životěEllen Glasgowová
1943Dračí zubyUpton Sinclair
1944Cesta ve tměMartin Flavin
1945Zvonek pro AdanoJohn Hersey
1946žádné ocenění
1947Všichni králové mužiRobert Penn Warren
1948Příběhy jižního PacifikuJames A. Michener
1949Čestná strážJames Gould Cozzens
1950Cesta na západAB Guthrie, Jr.
1951MěstoConrad Richter
1952Caine Mutiny: Román druhé světové válkyHerman Wouk
1953Stařec a mořeErnest Hemingway
1954žádné ocenění
1955BajkaWilliam Faulkner
1956AndersonvilleMacKinlay Kantor
1957žádné ocenění
1958Smrt v rodině **James Agee
1959Cesty Jaimie McPheetersovéRobert Lewis Taylor
1960Poradit a souhlasitAllen Drury
1961Zabít drozdaHarper Lee
1962Okraj smutkuEdwin O'Connor
1963The Reivers: ReminiscenceWilliam Faulkner
1964žádné ocenění
1965Strážci domuShirley Ann Grau
1966Shromážděné příběhy Katherine Anne PorterKatherine Anne Porterová
1967FixerBernard Malamud
1968Vyznání Nata TurneraWilliam Styron
1969Dům z úsvituN. Scott Momaday
1970Shromážděné příběhy Jean StaffordJean Stafford
1971žádné ocenění
1972Úhel opakováníWallace Stegner
1973Optimistova dceraEudora Welty
1974žádné ocenění
1975Vrah AnděléMichael Shaara
1976Humboldtův dárekSaul Bellow
1977žádné ocenění
1978Loketní místnostJames Alan McPherson
1979Příběhy Johna CheeveraJohn Cheever
1980Popravčí píseňNorman Mailer
1981Konfederace Dunces **John Kennedy Toole
1982Králík je bohatýJohn Updike
1983Barva FialováAlice Walkerová
1984IronweedWilliam Kennedy
1985Zahraniční stykyAlison Lurie
1986Lonesome DoveLarry McMurtry
1987Předvolání k MemphisuPeter Taylor
1988MilovanýToni Morrison
1989Dýchací lekceAnne Tyler
1990The Mambo Kings Play Songs of LoveOscar Hijuelos
1991Králík v kliduJohn Updike
1992Tisíc akrůJane Smiley
1993Dobrá vůně z podivné hory: příběhyRobert Olen Butler
1994Přepravní zprávyE. Annie Proulx
1995Kamenné deníkyCarol Shields
1996Den nezávislostiRichard Ford
1997Martin Dressler: Příběh amerického snílkaSteven Millhauser
1998Americká pastoracePhilip Roth
1999HodinyMichael Cunningham
2000Interpreter of Maladies: StoriesJhumpa Lahiri
2001Úžasná dobrodružství Kavaliera a ClayeMichael Chabon
2002Empire FallsRichard Russo
2003MiddlesexJeffrey Eugenides
2004Známý světEdward P. Jones
2005GileadMarilynne Robinsonová
2006březenGeraldine Brooks
2007CestaCormac McCarthy
2008Krátký úžasný život Oscara WaaJunot Díaz
2009Olive KitteridgeElizabeth Strout
2010DrotářiPaul Harding
2011Návštěva z Goonovy jednotkyJennifer Eganová
2012žádné ocenění
2013Syna sirotkaAdam Johnson
2014StehlíkDonna Tartt
2015Všechno světlo, které nevidímeAnthony Doerr
2016SympathizerViet Thanh Nguyen
2017Podzemní železniceColson Whitehead
2018MéněAndrew Sean Greer
2019OverstoryRichard Powers
2020Nickel BoysColson Whitehead

Vítězové Pulitzerovy ceny za obecnou literaturu faktu

Vítězové Pulitzerovy ceny za obecnou literaturu faktu jsou uvedeny v tabulce.

Pulitzerova cena - všeobecná literatura faktu
roktitulautor
* Ocenění posmrtně.
1962Vytvoření prezidenta, 1960Theodore H. White
1963Zbraně srpnaBarbara W. Tuchman
1964Anti-intelektualismus v americkém životěRichard Hofstadter
1965O Strange New World: American Culture, Formative YearsHoward Mumford Jones
1966Putování zimou: Naturalistův záznam 20.000-mílové cesty severoamerickou zimouEdwin Way Teale
1967Problém otroctví v západní kultuřeDavid Brion Davis
1968Rousseau a revoluce: Dějiny civilizace ve Francii, Anglii a Německu od roku 1756 a ve zbytku Evropy od roku 1715 do roku 1789Will a Ariel Durant
1969Armády noci: Historie jako román, Román jako historieNorman Mailer
Takže člověk zvířeRene Jules Dubos
1970Gándhího pravda: O původu militantního nenásilíErik H. Erikson
1971Vycházející slunce: Úpadek a pád Japonské říše, 1936–1945John Toland
1972Stilwell a americká zkušenost v Číně, 1911–1945Barbara W. Tuchman
1973Oheň v jezeře: Vietnamci a Američané ve VietnamuFrances Fitzgeraldová
Children of Crisis, sv. 2 a 3Robert Coles
1974Odmítnutí smrti *Ernest Becker
1975Poutník v Tinker CreekAnnie Dillardová
1976Proč přežít ?: V Americe je starýRobert N. Butler
1977Krásné plavce: Vodní muži, Krabi a Chesapeake BayWilliam W. Warner
1978Draci ráje: Spekulace o vývoji lidské inteligenceCarl Sagan
1979O lidské příroděEdward O. Wilson
1980Gödel, Escher, Bach: Věčný zlatý copDouglas R. Hofstadter
1981Fin-de-Siècle Vídeň: Politika a kulturaCarl E. Schorske
1982Duše nového strojeTracy Kidder
1983Není pro mě místo na Zemi?Susan Sheehan
1984Sociální transformace americké medicíny: Vzestup suverénní profese a výroba obrovského průmysluPaul Starr
1985Dobrá válka: Orální historie druhé světové válkyCvočky Terkel
1986Common Ground: Turbulentní dekáda v životech tří amerických rodinJ. Anthony Lukas
Move Your Shadow: South Africa, Black and WhiteJoseph Lelyveld
1987Arab a Žid: Zranění duchové v zaslíbené zemiDavid K. Shipler
1988Výroba atomové bombyRichard Rhodes
1989Jasná zářící lež: John Paul Vann a Amerika ve VietnamuNeil Sheehan
1990A jejich děti po nich: Dědictví dovolme nyní chválit slavné muže: James Agee, Walker Evans a vzestup a pád bavlny na jihuDale Maharidge a Michael Williamson
1991MravenciBert Holldobler a Edward O. Wilson
1992Cena: Epické pátrání po ropě, penězích a mociDaniel Yergin
1993Lincoln v Gettysburgu: Slova, která dělají AmerikuGarry Wills
1994Leninova hrobka: Poslední dny sovětské říšeDavid Remnick
1995Beak of Finch: Příběh evoluce v naší doběJonathan Weiner
1996Strašidelná země: Tváří v tvář evropským duchům po komunismuTina Rosenbergová
1997Popel na popel: Sto let americká cigaretová válka, veřejné zdraví a neotřesený triumf Philip MorrisRichard Kluger
1998Zbraně, klíčky a ocel: Osudy lidských společnostíJared Diamond
1999Anály bývalého světaJohn McPhee
2000Přijímání porážky: Japonsko v brázdě druhé světové válkyJohn W. Dower
2001Hirohito a výroba moderního JaponskaHerbert P. Bix
2002Carry Me Home: Birmingham, Alabama, Climactic Battle of Revolution of Civil Rights RevolutionDiane McWhorterová
2003„Problém z pekla“: Amerika a věk genocidySamantha Power
2004Gulag: HistorieAnne Applebaum
2005Duchové války: Tajná historie CIA, Afghánistánu a bin Ládina, od sovětské invaze do 10. září 2001Steve Coll
2006Imperial Reckoning: Nevyslovený příběh britského Gulaga v KeniCaroline Elkinsová
2007Blížící se věž: Al-Káida a cesta do 9/11Lawrence Wright
2008Roky vyhlazování: nacistické Německo a Židé, 1939–1945Saul Friedländer
2009Otroctví jiným jménem: Znovuzrození černých Američanů od občanské války do druhé světové válkyDouglas A. Blackmon
2010Mrtvá ruka: Nevyslovený příběh závodu zbraní se studenou válkou a jeho nebezpečný odkazDavid E. Hoffman
2011Císař všech nemocí: Biografie rakovinySiddhartha Mukherjee
2012Swerve: Jak se svět stal modernímStephen Greenblatt
2013Ďábel v háji: Thurgood Marshall, Groveland Boys a Úsvit nové AmerikyGilbert King
2014Toms River: Příběh vědy a spásyDan Fagin
2015Šesté vyhynutí: Nepřirozená historieElizabeth Kolbert
2016Černé vlajky: Vzestup ISISJoby Warrick
2017Evicted: Chudoba a zisk v americkém městěMatthew Desmond
2018Uzamčení vlastního: zločin a trest v Černé AmericeJames Forman, Jr.
2019Amity a Prosperity: Jedna rodina a zlomení AmerikyEliza Griswoldová
2020Konec mýtu: od hranice k hraniční zdi v mysli AmerikyGreg Grandin
The Undying: Bolest, zranitelnost, úmrtnost, medicína, umění, čas, sny, data, vyčerpání, rakovina a péčeAnne Boyer

Vítězové Pulitzerovy ceny za historii

Vítězové Pulitzerovy ceny za historii jsou uvedeny v tabulce.

Pulitzerova cena - historie
roktitulautor
* Ocenění posmrtně.
** Potter zemřel před dokončením práce; Fehrenbacher napsal poslední kapitoly a editoval je.
***Editor.
1917S Američany minulosti a současnostiJJ Jusserand
1918Dějiny občanské války, 1861–1865James Ford Rhodes
1919žádné ocenění
1920Válka s Mexikem, 2 díl.Justin H. Smith
1921Vítězství na mořiWilliam Sowden Sims a Burton J. Hendrick
1922Založení Nové AnglieJames Truslow Adams
1923Nejvyšší soud v historii Spojených státůCharles Warren
1924Americká revoluce: ústavní interpretaceCharles Howard McIlwain
1925Dějiny americké hraniceFrederic L. Paxson
1926Historie Spojených státůEdward Channing
1927Pinckneyova smlouvaSamuel Flagg Bemis
1928Hlavní proudy v americkém myšlení, 2 sv.Vernon Louis Parrington
1929Organizace a správa armády Unie, 1861–1865Fred Albert Shannon
1930Válka za nezávislostClaude H. Van Tyne
1931Příchod války, 1914, 2 díl.Bernadotte E. Schmitt
1932Moje zkušenosti ve světové válce, 2 sv.John J. Pershing
1933Význam sekcí v americké historii *Frederick J. Turner
1934Lidová volba, od Washingtonu po Harding: Studie v demokraciiHerbert Agar
1935Koloniální období americké historieCharles McLean Andrews
1936Ústavní historie Spojených státůAndrew C. McLaughlin
1937Kvetení Nové Anglie, 1815–1865Van Wyck Brooks
1938Cesta k Reunionu, 1865–1900Paul Herman Buck
1939Historie amerických časopisůFrank Luther Mott
1940Abraham Lincoln: Válečná létaCarl Sandburg
1941Atlantická migrace, 1607–1860: Historie pokračujícího osídlování Spojených státůMarcus Lee Hansen
1942Reveille ve Washingtonu, 1860–1865Margaret Leechová
1943Paul Revere a svět, ve kterém žilEsther Forbes
1944Růst amerického myšleníMerle Curti
1945Nedokončená práceStephen Bonsal
1946Věk JacksonaArthur M. Schlesinger, Jr.
1947Vědci proti časuJames Phinney Baxter III
1948Po celé MissouriBernard De Voto
1949Narušení americké demokracieRoy Franklin Nichols
1950Umění a život v AmericeOliver W. Larkin
1951Starý severozápad: Průkopnické období, 1815–1840, 2 díl.R. Carlyle Buley
1952The Uprooted: Epický příběh velkých migrací, které přivedly AmeričanyOscar Handlin
1953Éra dobrých pocitůGeorge Dangerfield
1954Klid v AppomattoxuBruce Catton
1955Velká řeka: Rio Grande v severoamerické historiiPaul Horgan
1956Věk reformy: Od Bryana po FDRRichard Hofstadter
1957Rusko opouští válku: Sovětsko-americké vztahy, 1917–1920George F. Kennan
1958Banky a politika v Americe: od revoluce k občanské válceBray Hammond
1959The Republican Era, 1869-1901: Studie v administrativních dějináchLeonard D. White a Jean Schneider
1960Ve dnech McKinleyMargaret Leechová
1961Mezi válkou a mírem: Postupimská konferenceHerbert Feis
1962Triumphant Empire: Thunder-Clouds Shromážděte se na Západě, 1763–1766Lawrence H. Gipson
1963Washington: Village and Capital, 1800–1878Constance McLaughlin Green
1964Vesnice Puritan: Formování nového anglického městaSumner Chilton Powell
1965Zelená éra: sociální a politická historie amerických financí, 1865–1879Irwin Unger
1966Život mysli v Americe: od revoluce k občanské válce, 3 díl. *Perry Miller
1967Průzkum a říše: Průzkumník a vědec ve vítězství amerického západuWilliam H. Goetzmann
1968Ideologické původy americké revoluceBernard Bailyn
1969Původy pátého dodatku: Právo proti vlastní diskriminaciLeonard W. Levy
1970Současnost ve stvoření: Moje roky ve státním odděleníDean Acheson
1971Roosevelt: Voják svobodyJames MacGregor Burns
1972Ani černá ani bílá: otroctví a rasové vztahy v Brazílii a Spojených státechCarl N. Degler
1973Paradoxní lidé: Dotaz na počátky americké civilizaceMichael Kammen
1974Američané: Demokratická zkušenostDaniel J. Boorstin
1975Jefferson a jeho čas, 5 díl.Dumas Malone
1976Lamy of Santa Fe: Jeho život a časyPaul Horgan
1977Blížící se krize: 1848–1861 **David M. Potter a Don E. Fehrenbacher
1978Viditelná ruka: Manažerská revoluce v americkém podnikáníAlfred D. Chandler, Jr.
1979Případ Dreda Scotta: jeho význam v americkém právu a politiceDon E. Fehrenbacher
1980Byl jsem v bouři tak dlouho: následky otroctvíLeon F. Litwack
1981American Education: The National Experience, 1783–1876Lawrence A. Cremin
1982Občanská válka Mary ChesnutovéC. Vann Woodward ***
1983The Transformation of Virginia, 1740–1790Rhys L. Isaac
1984žádné ocenění
1985Proroci regulace: Charles Francis Adams, Louis D. Brandeis, James M. Lundis, Alfred E. KahnThomas K. McCraw
1986Nebesa a Země: Politická historie kosmického věkuWalter A. McDougall
1987Voyagers to the West: Passage in Peopling of America on Eve of RevolutionBernard Bailyn
1988Zahájení moderní americké vědy, 1846–1876Robert V. Bruce
1989Battle Cry of Freedom: The Civil War EraJames M. McPherson
Rozdělení vod: Amerika v letech krále, 1954–1963Taylor Branch
1990In Our Image: America's Empire na FilipínáchStanley Karnow
1991Příběh porodní asistentky: Život Marthy Ballardové, založený na jejím deníkuLaurel Thatcher Ulrich
1992Osud svobody: Abraham Lincoln a občanské svobodyMark E. Neely, Jr.
1993Radikalismus americké revoluceGordon S. Wood
1994žádné ocenění
1995Žádný řádný čas: Franklin a Eleanor Roosevelt: Domácí fronta ve druhé světové válceDoris Kearns Goodwin
1996Město Williama Coopera: Moc a přesvědčování na hranicích rané americké republikyAlan Taylor
1997Originální význam: Politika a myšlenky při vytváření ústavyJack N. Rakove
1998Summer for the Gods: Scope Trial a americká pokračující debata o vědě a náboženstvíEdward J. Larson
1999Gotham: Historie New Yorku do roku 1898Edwin G. Burrows a Mike Wallace
2000Svoboda ze strachu: Američané v depresi a válce, 1929–1945David M. Kennedy
2001Zakládající bratři: Revoluční generaceJoseph J. Ellis
2002Metafyzický klub: Příběh nápadů v AmericeLouis Menand
2003Armáda za úsvitu: Válka v severní Africe, 1942–1943Rick Atkinson
2004Národ pod našimi nohama: Černé politické boje na venkově jižně od otroctví k velké migraciSteven Hahn
2005Washingtonský kříženíDavid Hackett Fischer
2006Polio: Americký příběhDavid M. Oshinsky
2007Race Beat: The Press, Boj za občanská práva a Probuzení národaGene Roberts a Hank Klibanoff
2008Co Bůh udělal: Proměna Ameriky, 1815–1848Daniel Walker Howe
2009Hemingses z Monticello: Americká rodinaAnnette Gordon-Reed
2010Lords of Finance: The Bankers, kteří rozbili světLiaquat Ahamed
2011Ohnivý soud: Abraham Lincoln a American SlaveryEric Foner
2012Malcolm X: Life of Reinvention *Manning Marable
2013Embers of War: Pád říše a vytvoření amerického VietnamuFredrik Logevall
2014Vnitřní nepřítel: Otroctví a válka ve Virginii, 1772–1832Alan Taylor
2015Setkání v srdci světa: Historie lidu MandanůElizabeth A. Fenn
2016Custerovy zkoušky: Život na hranici nové AmerikyTJ Stiles
2017Krev ve vodě: Povstání z povstání Attica z roku 1971 a jeho odkazHeather Ann Thompsonová
2018Záliv: Tvorba amerického mořeJack E. Davis
2019Frederick Douglass: Prorok svobodyDavid W. Blight
2020Sweet Taste of Liberty: Skutečný příběh otroctví a restitucí v AmericeW. Caleb McDaniel

Vítězové Pulitzerovy ceny za hudbu

V tabulce jsou výherci Pulitzerovy ceny za hudbu.

Pulitzerova cena - hudba
roktitulhudební skladatel
1943Sekulární kantáta č. 2: bezplatná píseňWilliam Schuman
1944Symfonie č. 4, Opus 34Howard Hanson
1945Appalachian Spring (balet)Aaron Copland
1946Kanticle slunce (kantáta)Leo Sowerby
1947Symfonie č. 3Charles Ives
1948Symfonie č. 3Walter Piston
1949hudba pro film Louisiana StoryVirgil Thomson
1950Konzul (opera)Gian Carlo Menotti
1951Obři na Zemi (opera)Douglas S. Moore
1952Symfonický koncertGail Kubik
1953žádné ocenění
1954Koncert pro dva klavíry a orchestrQuincy Porter
1955Svatá ulice Bleecker (opera)Gian Carlo Menotti
1956Symfonie č. 3Ernst Toch
1957Meditace na Kazatel (pro smyčcový orchestr)Norman Dello Joio
1958Vanessa (opera)Samuel Barber
1959Koncert pro klavír a orchestrJohn LaMontaine
1960Druhé smyčcové kvartetoElliott Carter
1961Symfonie č. 7Walter Piston
1962Kelímek (opera)Robert Ward
1963Klavírní koncert č. 1Samuel Barber
1964žádné ocenění
1965žádné ocenění
1966Variace pro orchestrLeslie Bassett
1967Kvarteto č. 3Leon Kirchner
1968Ozvěny času a řeky (pro orchestr)George Crumb
1969Smyčcový kvartet č. 3Karel Husa
1970Time's Encomium (elektronické dílo)Charles Wuorinen
1971Synchronizace č. 6 pro klavír a elektronický zvukMario Davidovsky
1972Windows (pro orchestr)Jacob Druckman
1973Smyčcový kvartet č. 3Elliott Carter
1974Notturno (pro komorní soubor)Donald Martino
1975Z deníku Virginia Woolf (cyklus písní)Dominick Argento
1976Air Music (orchestrální souprava)Ned Rorem
1977Vize Terror and Wonder (pro mezzosoprán a orchestr)Richard Wernick
1978Deja Vu (pro bicí a orchestr)Michael Colgrass
1979Aftertones of Infinity (pro orchestr)Joseph Schwantner
1980Na památku letního dne (pro soprán a orchestr)David Del Tredici
1981žádné ocenění
1982Koncert pro orchestrRoger Sessions
1983Symfonie č. 1 (Tři pohyby pro orchestr)Ellen Taaffe Zwilich
1984Canti del sole (pro sólové hlasy a orchestr)Bernard Rands
1985RiverRun (symfonie)Stephen Albert
1986Větrné kvinteto IVGeorge Perle
1987Let do Egypta (pro soprán, baryton, sbor a orchestr)John Harbison
198812 nových etud pro klavírWilliam Bolcom
1989Šeptá mimo čas (pro smyčcový orchestr)Roger Reynolds
1990Duplikáty: Koncert pro dva klavíry a orchestrMel Powell
1991SymfonieShulamit Ran
1992Tvář noci, srdce temnoty (pro orchestr)Wayne Peterson
1993Trombone ConcertoChristopher Rouse
1994Reminiscences and Reflections (pro orchestr)Gunther Schuller
1995Stringmusic (pro orchestr)Morton Gould
1996Šeříky (pro hlas a orchestr)George Walker
1997Blood on the Fields (oratorium pro jazzový orchestr a hlasy)Wynton Marsalis
1998Smyčcový kvartet č. 2 (Musica Instrumentalis)Aaron Jay Kernis
1999Koncert pro flétnu, smyčce a perkuseMelinda Wagnerová
2000Život je sen, Opera ve třech dějstvích: Akt II, Koncertní verzeLewis Spratlan
2001Symfonie č. 2 pro smyčcový orchestrJohn Corigliano
2002Ledové pole (pro orchestr)Henry Brant
2003Na Transmigration of Souls (pro orchestr, sbor, dětský sbor a předem nahranou zvukovou stopu)John Adams
2004Tempest Fantasy (komorní hudba)Paul Moravec
2005Druhý koncert pro orchestrSteven Stucky
2006Chiavi in ​​mano (klavírní koncert)Yehudi Wyner
2007Sound Gramatika (pro jazzový soubor)Ornette Coleman
2008Vášeň Little Match Girl (pro sbor a bicí)David Lang
2009Double SextetSteve Reich
2010Houslový koncertJennifer Higdonová
2011Madame White SnakeZhou Long
2012Tichá noc: Opera ve dvou aktechKevin Puts
2013Partita pro 8 hlasůCaroline Shaw
2014Staňte se oceánemJohn Luther Adams
2015Antracitová poleJulia Wolfe
2016Za penny, za libryHenry Threadgill
2017Angel's BoneDu Yun
2018SAKRA.Kendrick Lamar
2019hranolEllen Reid
2020Central Park FiveAnthony Davis

Vítězové Pulitzerovy ceny za poezii

V tabulce jsou uvedena výherci Pulitzerovy ceny za poezii.

Pulitzerova cena - poezie
roktitulautor
Ceny 1918 a 1919 byly sponzorovány Kolumbijskou univerzitou a společností poezie v Americe, protože Joseph Pulitzer nezajistil žádnou cenu pro poezii. Pulitzer rada později formalizovala cenu.
** Ocenění posmrtně.
*** Práce publikována a cena udělena posmrtně.
1918Zamilované písně*Sara Teasdale
1919Cornhuskers *Carl Sandburg
Stará cesta do rájeMargaret Widdemerová
1920žádné ocenění
1921žádné ocenění
1922Shromážděné básněEdwin Arlington Robinson
1923Balada harfského tkalce; Pár fíků z bodláku; "Osm sonetů" v American Poetry, 1922: MiscellanyEdna St. Vincent Millay
1924New Hampshire: Báseň s poznámkami a milostnými poznámkamiRobert Frost
1925Muž, který zemřel dvakrátEdwin Arlington Robinson
1926Co je O'Clock **Amy Lowell
1927Fiddler's SbohemLeonora Speyerová
1928TristramEdwin Arlington Robinson
1929Tělo Johna BrownaStephen Vincent Benét
1930Vybrané básněConrad Aiken
1931Shromážděné básně Roberta FrostaRobert Frost
1932Kvetoucí kámenGeorge Dillon
1933DobyvatelArchibald MacLeish
1934Shromážděný verš Roberta HillyeraRobert Hillyer
1935Bright AmbushAudrey Wurdemann
1936Podivná svatostRobert P. Tristram Coffin
1937Další rozsahRobert Frost
1938Studená ranní oblohaMarya Zaturenska
1939Vybrané básněJohn Gould Fletcher
1940Shromážděné básněMark Van Doren
1941Sunderland Capture a další básněLeonard Bacon
1942Prach, který je BůhWilliam Rose Benét
1943Svědecký stromRobert Frost
1944Western Star **Stephen Vincent Benét
1945V-dopis a další básněKarl Shapiro
1946žádné ocenění
1947Hrad lorda WearyhoRobert Lowell
1948Věk úzkosti: barokní eklogWH Auden
1949Terror and Decorum: Básně, 1940–1948Peter Viereck
1950Annie AllenGwendolyn Brooks
1951Kompletní básněCarl Sandburg
1952Shromážděné básněMarianne Mooreová
1953Collected Poems, 1917-1952Archibald MacLeish
1954Waking: Básně, 1933–1953Theodore Roethke
1955Shromážděné básně Wallace StevenseWallace Stevens
1956Básně: Severní a jižní – studená jaroElizabeth Bishopová
1957Věci tohoto světaRichard Wilbur
1958Slibuje: Básně 1954–1956Robert Penn Warren
1959Vybrané básně, 1928–1958Stanley Kunitz
1960Jehla srdceWD Snodgrass
1961Times Three: Vybraný verš ze tří dekád se sedmdesáti novými básněmiPhyllis McGinley
1962BásněAlan Dugan
1963Fotografie z Breughel a dalších básní: Shromážděné básně, 1950–1962William Carlos Williams
1964Na konci otevřené silniceLouis Simpson
196577 Dream SongsJohn Berryman
1966Vybrané básně, 1930–1965Richard Eberhart
1967Žít nebo zemřítAnne Sexton
1968Tvrdé hodinyAnthony Hecht
1969Být četnýchGeorge Oppen
1970Předměty bez názvuRichard Howard
1971Nosič žebříkůWS Merwin
1972Shromážděné básněJames Wright
1973Nahoru Země: Básně Nové Anglie, nové a vybranéMaxine Kumin
1974DelfínRobert Lowell
1975Želví ostrovGary Snyder
1976Autoportrét v konvexním zrcátkuJohn Ashbery
1977Božské komedieJames Merrill
1978Shromážděné básně Howarda NemerovaHoward Nemerov
1979Now and Then: Poems, 1976–1978Robert Penn Warren
1980Vybrané básněDonald Justice
1981Ráno básněJames Schuyler
1982Shromážděné básně ***Sylvia Plathová
1983Vybrané básněGalway Kinnell
1984Americký primitivMary Oliverová
1985Jin: Nové básněCarolyn Kizer
1986Létající změnaHenry Taylor
1987Thomas a BeulahRita Doveová
1988Částečné účty: nové a vybrané básněWilliam Meredith
1989Nové a shromážděné básněRichard Wilbur
1990Svět nekončí: Básně prózyCharles Simic
1991V blízkosti změnMona Van Duyn
1992Vybrané básněJames Tate
1993Divoký irisLouise Glücková
1994Neon lidová: Nové a vybrané básněYusef Komunyakaa
1995Jednoduchá pravdaPhilip Levine
1996Sen o sjednoceném poli: Vybrané básně, 1974–1994Jorie Graham
1997Žít společně: Nové a vybrané básněLisel Mueller
1998Černý zvěrokruhCharles Wright
1999Blizzard of OneMark Strand
2000OpravitCK Williams
2001Různé hodinyStephen Dunn
2002Praktičtí bohovéCarl Dennis
2003Moy Sand and GravelPaul Muldoon
2004Procházka na Marthinu viniciFranz Wright
2005Potěšení a stínyTed Kooser
2006Pozdní manželkaClaudia Emersonová
2007Nativní strážNatasha Trethewey
2008Čas a materiály: Básně, 1997–2005Robert Hass
SelháníPhilip Schultz
2009Stín SíriaWS Merwin
2010ZběhlýRae Armantrout
2011Nejlepší z toho: Nové a vybrané básněKay Ryan
2012Život na MarsuTracy K. Smith
2013Stag's LeapSharon Olds
20143 sekceVijay Seshadri
2015StrávitGregory Pardlo
2016Ozone JournalPeter Balakian
2017OlioTyehimba Jess
2018Half-light: Shromážděné básně 1965–2016Frank Bidart
2019Být sForrest Gander
2020TradiceJericho Brown
Tento článek byl naposledy revidován a aktualizován Amy Tikkanen, manažer oprav.